SORMADINIZ Kİ - KOMİK FIKRALAR

2014-02-10 10:45:00

Temel'in işi çıkmış bir yere gidecekmiş. Tabii gideceği yer de uzak binmiş vapura gidiyolar derken aradan bir müddet geçmiş vapur batmaya başlıyor herkes korku ve panik içinde... Geminin kaptanı herkese sakin olmasını söylemiş ve de gemiyi son anda batmaktan kurtarmış ama ne var ki gemide bulunan tüm yiyecekler denize düştüğü için yiyecek bir lokma yiyecekleri kalmamış. Temel ve diğerleri de şöyle bir anlaşma yapmışlar hergün kura çekilecek kim çıkarsa o yenilecek derken gemide hergün kişi sayısı azalıyormuş. Birgün de Temel çıkmış herkes "Hadi Temel anlaşma böle mecburuz yiyeceğiz seni" demiş ve Temel'in üstüne doğru yürümüşler. Temel cebinden çıkardığı yiyecekleri göstererek "Ha uşaklar durun daa beni yemeğin bunları yiyin" demiş. Hepsi hep bir ağızdan bunu bize niye daha önce söylemedin o kadar kişiyi yedik demişler. Temel gayet sakin "Haçan uşaklar sormadunuz ki da"

Devamı

İTFAİYE ERİ - KOMİK FIKRALAR

2014-02-10 10:49:00

Bir gün bir cami yanıyormuş. Hemen itfaiye gelmiş ve bizim Temel:
- Ula bir ip getirin! demiş.
Millet bir telaşla ip bulmuş. Daha sonra minarede mahsur kalan imama ipi attığı gibi yere çekmiş. Tabi imam ölmüş. Bunun üzerine muhabirler sormuş:
- Temel niye imamı aşağı çektin?
Temel'in cevap şu olmuş:
- Geçen kuyuya düşen bir adamı da böyle kurtarmıştım.

Devamı

SONBAHAR - KOMİK FIKRALAR

2014-02-10 10:49:00

Din dersinde hoca Temel'e sordu:
- Söyle bakalım Temel... Adem ile Havva ne zamana kadar cennette kaldılar?
Temel gayet sakin:
-Sonbahar'a kadar...
Hoca şaşırır:
-Ne alakası var Temel?
-Mantık bunu gerektirir hocam... Çünkü elmalar sonbaharda olgunlaşır.

Devamı

DAHA ACEMİYİM - KOMİK FIKRALAR

2014-02-10 10:48:00

Temel Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gider. Uçaktaki koltuğunun hemen yanında dünya tükürük şampiyonu oturmaktadır. Adam bir tükürür ve tükürük Temelin kulağının yanından mermi gibi geçer.
- Adam: "Ben 96 olimpiyatları dünya şampiyonu Almanya'dan Hans" der. Temel tabi şaşırır. Bir müddet sonra adam bir daha tükürür ve tükürük Temelin kafasını sıyırarak gider.
-H ans: "Ben 2000 dünya tükürük şampiyonu hans"der. Temel artık dayanamaz ve Hans'ın suratının ortasına tükürür.
-Temel: "Daha acemiyim." der.

Devamı